Architekt Chojnice ALPI - PROJEKT Piotr Ziemiński
 
ALPI - Projekt Piotr Ziemiński
ul. Piłsudskiego 30A pok.207
89-620 Chojnice
NIP: 555-191-39-05
 
 
tel. kom. 506982379
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://alpiprojekt.pl/
Misją mojej firmy jest wyjście naprzeciw ciągle rosnącym wymaganiom w branży budowlanej. Zwiększające się wydatki związane z energochłonnością budynków powodują, że tradycyjne metody ich budowania są niewystarczające. Aby sprostać nowym wymaganiom w swoich projektach wprowadzam nowatorskie rozwiązania powodujące poprawę izolacji cieplnej budynków, które doskonale uzupełniają i rozwijają metody tradycyjne.
Celem mojej działalności jest kompleksowa obsługa procesu inwestycyjnego względem inwestorów. Podejmuje się wszelkich czynności przygotowawczych, pozyskiwania materiałów wyjściowych do projektowania, załatwiania niezbędnych formalności urzędowych potrzebnych do uzyskania pozwolenia na budowę. Oferuję profesjonalną pomoc w wyborze wykonawców.
Jestem projektantem, doradcą, konstruktorem i menadżerem w jednej osobie. Jako koordynator realizuje projekt dla swojego zleceniodawcy, pamiętając o wymogach technicznych i formalnych. Biorąc pod uwagę lokalizację zabudowy, możliwości finansowe i życzenia swojego klienta staram się jak najlepiej wkomponować budynek w terenie i sprawić, aby jego wybudowanie i utrzymanie było ekonomiczne.
KOMPLETNA DOKUMENTACJA BUDOWLANA DO POZWOLENIA NA BUDOWĘ
ŚWIADECTWA CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ
PROJEKTY WYKONAWCZE WSZYSTKICH BRANŻ I TECHNOLOGII
INDYWIDUALNE PROJEKTY ARCHITEKTONICZNO-BUDOWLANE
ADAPTACJE GOTOWYCH PROJEKTÓW
INWENTARYZACJE
ZMIANY SPOSOBU UŻYTKOWANIA
PRZEBUDOWY, ROZBUDOWY I NADBUDOWY
PROJEKTY TERMOMODERNIZACJI
POMOC W WYBORZE MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I WYKOŃCZENIOWYCH
MAPY DO CELÓW PROJEKTOWYCH
GEOTECHNICZNE BADANIA GRUNTU
POMOC W WYBORZE WYKONAWCÓW
NADZÓR BUDOWLANY NAD INWESTYCJĄ
OPERATY WODNOPRAWNE

 

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.