Architekt Jarocin IKS PROJEKT Iwona Sobicińska
 
IKS PROJEKT Iwona SObicińska
ul. Opłotki 6
63-200 Jarocin
NIP: 6171778726
 
 
62 740 31 15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.iksprojekt.pl/
Świadczymy kompleksowo następujące usługi:
Sporządzanie koncepcji budynków wraz z wizualizacją,
Sporządzanie projektów budowlanych w branży architektonicznej, konstrukcyjnej, instalacji sanitarnych i elektrycznych:
Budynków mieszkalnych jednorodzinnych
Budynków mieszkalnych wielorodzinnych
Budynków produkcyjnych i magazynowych
Budynków użyteczności publicznej
Budynków gospodarczych i garażowych
Budynków inwentarskich
Sporządzanie projektów przebudowy, rozbudowy i remontów budynków i budowli
Sporządzanie projektów budowy i przebudowy elementów konstrukcyjnych technologicznych w zakładach produkcyjnych i hala napraw
Sporządzanie projektów technologicznych i konstrukcyjnych dla zakładów taboru kolejowego
Sporządzanie projektów dróg, chodników i parkingów
Sporządzanie inwentaryzacji budowlanych budynków i budowli
Sporządzanie projektów aranżacji i architektury wnętrz
Wykonanie kosztorysów inwestorskich, ofertowych, przedmiarów robót
Wykonanie STWiOR
Przy projektowaniu załatwiamy wszystkie niezbędne formalności jak uzyskanie odpowiednich decyzji, uzgodnień branżowych, opinii itp.
Świadczymy także usługi związane z nadzorowaniem prowadzonych prac budowlanych jako kierownicy budów, kierownicy robót branżowych oraz inspektorzy nadzoru.

 

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.