Architekt Katowice
 
Przedsiębiorstwo Projektowo Budowlane Strukton Jakub Dąbrowski
40-759 Katowice,
ul. Ogrodowa 24
NIP: 634-001-69-31 
Pracownia:
40-578 Katowice,
ul. Zofii Kossak-Szczuckiej 41,
tel.: 32 202 20 80,
tel. kom.: 601-470-380,
tel. kom.: 601-637-506,
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.strukton.pl

Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane STRUKTON, arch. Jakub Dąbrowski jest katowicką firmą projektowo-consultingową, funkcjonującą na rynku architektury i budownictwa od 1993 roku. PPB STRUKTON świadczy usługi w zakresie przygotowania i zarządzania projektami inwestycyjnymi począwszy od wyszukiwania odpowiedniej nieruchomości, poprzez:

    prowadzenie procesu administracyjnego związanego z uzyskaniem wymaganych prawem decyzji,
    fazę projektowania wielobranżowego obiektów i projektowania wnętrz,
    kontrolę kosztów i nadzór nad realizacją,
    aż po oddanie inwestycji do użytkowania.

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.