Architekt Katowice ARAG
 
ARAG – Architektoniczne Atelier Gierlotka
ul. Zygmunta Waltera-Jankego 139/6
40-617 Katowice
NIP brak
  
tel. 695-166-814 oraz 503-386-941
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.arag.katowice.pl

http://www.arag.katowice.pl/
„ARAG KATOWICE” jest  pracownią  projektową zbudowaną  na silnym fundamencie wiedzy i doświadczenia  zdobytych i przekazywanych przez kolejne pokolenia  architektów; współpracującą z kompetentnymi i pomysłowymi projektantami branżowymi oraz ze specjalistami w zakresie kosztorysów, nadzorów budowlanych, deweloperstwa, obsługi nieruchomości, projektów wnętrz, wizualizacji, animacji. Nasza kreatywność została doceniona szeregiem nagród oraz co dla nas najważniejsze, rzeszą zadowolonych klientów.  
 Jako architekci wywodzący się ze Śląska, posiadamy doświadczenie projektowania na trudnych i wymagających terenach górniczych i górzystych.
 Każde zlecenie wykonujemy kompleksowo oraz z największą starannością i profesjonalizmem.

 

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.