RESE ARCHITEKCI
 
RESE ARCHITEKCI
ul. Sobieskiego 12/3
40-082 Katowice
NIP:
 
 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://rese-arch.pl
siedziba:
ul. Kochłowicka 7/39
41-506 Chorzów
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
798-648-828

biuro:
ul. Sobieskiego 12/3
40-082 Katowice
Zapraszamy do kontaktu we wszelkich sprawach zawodowych z architektami RASE z Katowic . Opisz jak najdokładniej swoje zapytanie/wiadomość, ułatwi to współpracę. Na przesłane maile odpowiadamy niezwłocznie po ich przeczytaniu jednak zalecamy bezpośredni kontakt telefoniczny.
Oferujemy kompletne projekty architektoniczne – od idei, koncepcji, przez projekt budowlany, aż po wykonawczy. Każdy z projektów wzbogacamy o profesjonalne wizualizacje ułatwiające zrozumienie koncepcji, czy prezentację samego projektu. Nieodzownym elementem pracy architekta jest również nadzór autorski prowadzony na wszystkich etapach realizacji inwestycji. Dzięki współpracy z firmami branżowymi (konstrukcja, instalacje) oferujemy kompleksową usługę projektową. Dodatkowo pomagamy we wszelkich formalnościach urzędowych, czy znalezieniu wykonawcy Państwa inwestycji.
Zaprojektujemy dla Państwa między innymi:
Projekt budynku mieszkalnego jedno/wielorodzinnego (proj. wielobranżowe);
Wszelkie projekty budowlane budynków usługowych, przemysłowych i biurowych
Adaptację projektu typowego;
projekt obiektów nie wymagających pozwolenia na budowę;
Projekt ogrodu, oranżerii;
Projekt termomodernizacji, przebudowy i rozbudowy.

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.