Architekt Kędzierzyn-Koźle RCM PROJEKT
 
RCM PROJEKT Robert Czarnecki
ul. Piotra Skargi 29
47-224 Kędzierzyn-Koźle
NIP 7491793047
 
 
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. +48 603 383 028
http://rcmprojekt.wixsite.com/
Projekty budowlane dla klientów indywidualnych
projekty budynków mieszkalnych jedno i wielorodzinnych
projekty adaptacji poddaszy
projekty budynków użyteczności publicznej
projekty termomodernizacji i kolorystyki elewacji
projekty ogrodzeń i małej architektury
Projekty budowlane dla klientów instytucjonalnych
projekty budynków użyteczności publicznej, hale targowe, sklepy wielkopowierzchniowe, biurowce
projekty aquaparków, kąpielisk i pływalni sportowych
projekty budynków przemysłowych, hal i wiat magazynowych
projekty mis transformatorowych
Adaptacje projektów typowych
wielobranżowe adaptacje w zakresie dopuszczalnym przez autora projektu typowego
projekty zagospodarowania terenu
projekty podłączenia zjazdów do dróg gminnych
Projekty aranżacji wnętrz
kompleksowa aranżacja wnętrz domów jednorodzinnych i mieszkań
projekty mebli kuchennych
projekty łazienek
projekty kominków
wpółpraca z godnymi polecenia firmami wykonawczymi
Analizy i opinie
analizy przesłaniania światła słonecznego przez nowo projektowane budynki
opinie i orzeczenia o stanie technicznym budynków
konsultacje projektów architektonicznych
konsultacje poprawności wyboru działki budowlanej
Wizualizacje i modelowanie 3d
Inwentaryzacje budowlane

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.