Architekt Kielce
Monopi Studio
Klonów 48A
26-140 Łączna
NIP 6631795650
Jesteśmy pracownią zajmującą się projektowaniem architektonicznym w pełnym zakresie. Stale dostosowujemy się do wzrastających wymagań rynku oraz Klienta.  
 
Jesteś właścicielem tej firmy, chcesz dodać Twój numer telefonu, adres e-mail czy stronę internetową?? Kliknij  TUTAJ

Oferowane przez Nas usługi wykonują kreatywni architekci oraz inżynierowie jak również eksperci branż mechanicznych, elektrycznych czy sanitarnych. Przygotowujemy oraz prowadzimy kompleksową obsługę inwestycji, poprzez uzyskanie niezbędnych uzgodnień oraz pełnienie nadzorów technicznych.
Uczestniczymy w różnych warsztatach, wystawach
i targach poświęconych branży architektoniczno – budowlanej, dzięki czemu poszerzamy Nasze poglądy oraz podnosimy jakość proponowanych rozwiązań. Do każdego zadania podchodzimy indywidualnie, zawsze kładąc szczególny nacisk na współpracę z Klientem oraz dogłębne zrozumienie stawianych oczekiwań.
Naszą pracę przeprowadzamy w oparciu o założenia projektowe, które dostosowujemy do zachodzących zależności między środowiskiem, krajobrazem i topografią. Dążymy do uzyskania spójnej, powiązanej siecią relacji i związków idei, wykorzystującej różne materiały oraz rozwiązania techniczne. Zgodnie z podejściem zrównoważonego rozwoju stwarzamy energooszczędne
i efektywne warunki, przyjazne jednocześnie dla mieszkańców jak i użytkowników przestrzeni publicznej.
Do opracowania wstępnych pomysłów wykorzystujemy nowoczesne i specjalistyczne systemy wspomagania projektowego. Na podstawie uzyskanych koncepcji wyjaśniamy nie tylko proponowane rozwiązania, lecz również omawiamy podejście do założeń, specyfikę procesu projektowego oraz przedstawiamy walory architektoniczne. Spośród prezentowanych różnych propozycji, wspólnie z Klientem oceniamy oraz wybieramy ostateczną, najlepszą wersję, która będzie podstawą do opracowania gotowego - ponadczasowego, satysfakcjonującego oraz funkcjonalnego projektu.
 
http://www.monopi.pl/

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.