Architekt Nowa Sól
 
SERAFIŃSCY Biuro Projektów i Realizacji Inwestycji Krystian Serafiński
ul. Arkadia 11
67-100 Nowa Sól
NIP: 9251904175
 
 
 
Jesteś właścicielem tej firmy, chcesz dodać Twój numer telefonu, adres e-mail czy stronę internetową?? Kliknij  TUTAJ
 
ul. Portowa 4, 67-100 Nowa Sól

Jesteśmy firmą rodzinną, której rozwój na rynku budowlanym trwa nieprzerwanie od 1982 roku. Czerpiąc to, co najlepsze z wieloletniej tradycji i doświadczenia, ciągle dążymy do bycia firmą nowoczesną, zrównoważoną, odpowiedzialną społecznie i godną zaufania. Naszym klientom oferujemy w pełni zindywidualizowaną obsługę i gwarantujemy najwyższą jakość, gdyż wierzymy, że satysfakcja Klienta jest warunkiem naszego sukcesu. Dotychczas w naszych pracowniach projektowych powstało ponad tysiąc dokumentacji projektowych budynków architektury mieszkaniowej, jedno i wielorodzinnej, budynków użyteczności publicznej, przemysłu i handlu.
Zapewniamy kompleksową ofertę obejmującą projektowanie, nadzory i zastępstwo inwestorskie. Na życzenie Inwestora prowadzimy również proces formalno-prawny związany z inwestycją – od pozyskania odpowiedniej działki budowlanej, poprzez zdobycie wszelkich warunków, uzgodnień i decyzji, aż do uzyskania pozwolenia na budowę i na użytkowanie.
Projekty w pełnym zakresie:
- budynki mieszkalne jednorodzinne i wielorodzinne
- budynki usługowe
- budynki przemysłowe i inwentarskie
- przyłącza i sieci sanitarne
- drogi
- obiekty służby zdrowia.
Adaptacje projektów typowych.
Kompleksową obsługę procesu inwestycyjnego, przygotowanie dokumentacji projektowej oraz nadzór nad realizacją inwestycji.
Wykonywanie ekspertyz oraz ocen technicznych.
Sporządzenie świadectw charakterystyki energetycznej.
Doradztwo w zakresie przepisów budowlanych.
 
http://www.serafinscy.com/

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.