Architekt Nysa PROARCH Studio Architektoniczne
 
PROARCH Studio Projektowe
ul. Stanisława Wasylewskiego 22/10
48-304 Nysa
NIP: 7532188580
 
 
 
Jesteś właścicielem tej firmy, chcesz dodać Twój numer telefonu, adres e-mail czy stronę internetową?? Kliknij  TUTAJ
 
Godziny kontaktu
od poniedziałku do piątku 9:00–17:00
soboty 10:00–13:00
Biuro architektoniczne PROARCH Studio Projektowe działa w Nysie od 2009 roku. Powstanie pracowni było efektem wieloletniej współpracy z architektami indywidualnymi, deweloperami oraz ludźmi związanymi z branżą projektów budowlanych. Dziś PROARCH to prężnie rozwijające się biuro projektowe, które spełnia najwyższe oczekiwania zarówno klientów indywidualnych, jak i firm deweloperskich czy instytucji.
Architekt Marcin Rystwej
Celem prowadzonego przeze mnie biura architektonicznego w Nysie jest tworzenie projektów, które spójnie połączą wysoką estetykę i pełną funkcjonalność. Chcąc zapewnić Państwu usługi projektowe na najwyższym poziomie, dokładam wszelkich starań, aby proponowane przeze mnie rozwiązania odzwierciedlały Państwa potrzeby, a przy tym zaskakiwały innowacyjnością. Jako doświadczony architekt i pasjonat projektowania poszukuję ciekawych kompozycji, kreuję wygodne, a zarazem oryginalne przestrzenie.
Kwalifikacje jako architekt zdobyłem, studiując w:
Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie na kierunku architektura i urbanistyka, gdzie otrzymałem tytuł inżyniera architekta,
Politechnice Wrocławskiej na kierunku architektura i urbanistyka, gdzie zdobyłem tytuł magistra inżyniera architekta.
Prowadząc własne biuro projektowe w Nysie, wykonałem dziesiątki projektów domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej, a także projektów przebudowy, rozbudowy, adaptacji. Realizowałem także bardziej skomplikowane zlecenia – między innymi przeprowadzałem postępowania naprawcze związane z wykrytymi przez nadzór budowlany błędami popełnionymi przez innych inwestorów czy architektów. Moim zadaniem było doprowadzenie budowy i projektu do stanu zgodnego z prawem budowlanym oraz innymi przepisami.
 
http://proarch-studio.pl/

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.