Szukasz Architekta w miejscowości Rumia?? Szukasz wymarzonego projektu na Twój dom?? Pomożemy Ci szybko i łatwo znaleźć Biuro Projektowe które sprosta Twoim oczekiwaniom. Poniżej prezentujemy Państwu listę Architektów z miejscowości Rumia.

Architekt Rumia
 
ARCHIMA Hanna Gospodarek
Rumia 84-230
ul.Dąbrowskiego 50/3
NIP 9580996215
 
 
Architekt Rumia CZAPLIŃSCY – ARCHITEKCI Damian Czapliński
 
CZAPLIŃSCY – ARCHITEKCI Damian Czapliński
ul. Bydgoska 1B/1
84-230 Rumia
NIP: 582-152-56-86
 
 
Architekt Rumia
 
PRACOWNIA PROJEKTOWA KRZYSZTOF ROMAN
ul. Grottgera 8
84-230 Rumia
NIP: 588-100-28-39
 
 
Architekt Rumia
 
TEL-PRO Marek Pobłocki
ul. Sobieskiego 42
84-230 Rumia
NIP: 586-202-37-86
 
 
Architekt Rumia KAWENA
 
KAWENA
Granitowa 3A
84-230 Rumia
NIP: 586-138-29-22
 
 
Architekt Rumia LUCCA PRACOWNIA PROJEKTOWA Sławianowska-Jagiełka Lucyna
 
LUCCA PRACOWNIA PROJEKTOWA
84-230 Rumia
ul.Marynarska 9
NIP: 588 185 28 80
 
 
Architekt Rumia ARCHITEKT Stefan Kołodziejczyk
 
ARCHITEKT Stefan Kołodziejczyk
Dębogórska 84/142
84-230 Rumia
NIP:9581268050
 
 

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.