Architekt Śrem ARCHIM STUDIO PROJEKTOWE Robert Mizera
 
ARCHIM STUDIO PROJEKTOWE Robert Mizera
ul. Jana Kilińskiego 5
63-100 Śrem
NIP: 785-100-30-19
 
 
 
Jesteś właścicielem tej firmy, chcesz dodać Twój numer telefonu, adres e-mail czy stronę internetową?? Kliknij  TUTAJ

pełnobranżowa dokumentacja budowlana
- domy mieszkalne jedno i wielorodzinne
- budynki użyteczności publicznej
(administracyjne, handlowe, usługowe, sportowe,
kultu religijnego)
- obiekty przemysłowo - magazynowe
- adaptacje, przebudowy i modernizacje
(szczególnie obiekty zabytkowe i pod ochroną
konserwatora)
projekty studialne, koncepcyjne, wykonawcze mała architektura, wnętrza
inwentaryzacje, kosztorysy
projekty termomodernizacji budynków
sprzedaż gotowych domów z katalogu, oraz ich adaptacje i pomoc w uzyskaniu pozwolenia na budowę
nadzory, ekspertyzy budowlane, konstrukcyjne i mykologiczne
kompleksowa obsługa inwestycji w ramach firm partnerskich (dokumentacja-wykonawstwo-materiały)
komputerowe wizualizacje obiektów
(wydruki, animacje, obrazy trójwymiarowe)
 
http://www.archim.pl/
 

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.