Szukasz Architekta w miejscowości Wałcz?? Szukasz wymarzonego projektu na Twój dom?? Pomożemy Ci szybko i łatwo znaleźć Biuro Projektowe które sprosta Twoim oczekiwaniom. Poniżej prezentujemy Państwu listę Architektów z miejscowości Wałcz.

Architekt Wałcz
 
Inż-Bud Kompleksowa Obsługa Budowlana Tadeusz Siwiec
ul. Piastowska 1A lok. 1
78-600 Wałcz
NIP: 7651191921
 
 
Architekt Wałcz Ireneusz Cebula Usługi Projektowe
 
Usługi Projektowe-Nieruchomości Ireneusz Cebula
os. Dolne Miasto 24 lok. 26
78-600 Wałcz
NIP: 7651014751
 
 
Architekt Wałcz
 
Wiesław Myczek Projektowanie I Nadzór Budowlany PROJEKT DOM
ul. Wojska Polskiego 2 lok. 6
78-600 Wałcz
NIP: 7651014774
 
 
Architekt Wałcz AR KO NA Pracownia Projektowa
 
Z-D Projektowania I Nadzoru Budowlanego "Ar * Ko * Na" Henryk Samusionek
ul. Zielna 12
78-600 Wałcz
NIP: 7651077591
 
 
Architekt Wałcz
 
Pracownia Projektowa JANSAT Kazimiera Wyszyńska
ul. Kaszubska 3/15
78-600 Wałcz
NIP: 7651258016
 
 

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.