Szukasz Architekta w miejscowości Żary?? Szukasz wymarzonego projektu na Twój dom?? Pomożemy Ci szybko i łatwo znaleźć Biuro Projektowe które sprosta Twoim oczekiwaniom. Poniżej prezentujemy Państwu listę Architektów z miejscowości Żary.

Architekt Żary
 
MIA Studio Iwona Zielińska
ul. Paderewskiego 18 lok. 4
68-200 Żary
NIP brak
 
 
Architekt Żary
 
PB PRACOWNIA PROJEKTOWA Mgr Inż Arch Piotr Bielski
ul. Komuny Paryskiej 18
68-200 Żary
NIP 5361740264
 
 
Architekt Żary Maciej Marciniak Pracownia Projektowa MM-PROJEKT
 
Maciej Marciniak Pracownia Projektowa MM-PROJEKT
al. Wojska Polskiego 98
68-200 Żary
NIP 6922163860
 
Architekt Żary Krzysztof Jurkowicz ARCHITEKT
 
Krzysztof Jurkowicz ARCHITEKT
ul. Okrzei 49a/2
68-200 Żary
NIP 9281129410
 
 
Architekt Żary
 
Krzysztof Jaworski ROAD-TECH
ul. Pocztowa 17/8
68-200 Żary
NIP 9281093853
 
 
Architekt Żary
 
Pracownia Projektowa GBB-PROJEKT mgr inż. Wiesław Bogacz
Marszów, ul. Leśna 22
68-200 Żary
NIP 9281003643
 

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.