Architekt Zielona Góra
 
ALTECH mgr inż. Adrian Litecki
ul. Stolarska 1
65- 386 Zielona Góra
NIP 973-042-58-86
 
 
 
Jesteś właścicielem tej firmy, chcesz dodać Twój numer telefonu, adres e-mail czy stronę internetową?? Kliknij  TUTAJ
 
Oferta naszego biura projektowego z Zielonej Góry obejmuje adaptacje gotowych projektów tj. domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, bliźniaków, wszelkiego rodzaju nieruchomości komercyjnych, garaży czy budynków gospodarczych. Dzięki temu, zakupiony przez Państwa gotowy projekt, zostanie przystosowany do realizacji według wymogów Prawa Budowlanego. Będzie to niezbędne do uzyskania Pozwolenia na budowę. Nawet najbardziej dopasowany dla Państwa potrzeb katalogowy projekt domu, zarówno pod względem warunków konkretnej działki jak też wymogów postawionych w wypisie i wyrysie z planu zagospodarowania przestrzennego dla danej lokalizacji, wymaga wprowadzenia wielu zmian. Zwykle w trakcie adaptacji gotowych projektów, przekształceniom podlegają takie elementy jak: położenie okien i tarasu, usytuowanie garażu, podpiwniczenie budynku, kąt nachylenia dachu, wysokość budynku czy też szerokość jego elewacji.
 
http://altech.zgora.pl

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.