Architekt Warszawa S.A.M.I. ARCHITEKCI Pracownia Projektowa
 
S.A.M.I. ARCHITEKCI
Mariusz Lewandowski i Wspólnicy Sp. z o.o.
ul. Dereniowa 2 lok. 9
02-776 Warszawa
NIP:    5262461503
 
Architekt Warszawa
 
ARCHEFAKT Rafał Wójcik
ul. Arachidowa 3
02-797 Warszawa
NIP 7311678854
 
 
Architekt Warszawa
 
SZAROSZYK & RYCERSKI ARCHITEKCI Sp. z o.o.
ul. Wiolinowa 2a
02-785 Warszawa
NIP 521-27-91-463
 
 
Architekt Warszawa ATELIER 3 GIRTLER & GIRTLER
 
ATELIER 3 GIRTLER & GIRTLER
BIURO ARCHITEKTONICZNE S.C.
ul. Jagielska 50
02-886 Warszawa
NIP: 521-028-38-86
 
Architekt Warszawa
 
ART-TU Pracownia Architektury
Małgorzata Pilc-Adamowska
ul. Stryjeńskich 10/72
02-791 Warszawa
NIP: 123-006-76-52
 
Architekt Warszawa
 
STUDIO GOMEZ
ul. Paszkiewicza 4
02-781 Warszawa
NIP: 521-181-29-67
 
 
Architekt Warszawa
 
PLANO Biuro Architektoniczne
ul. Wąwozowa 11/65/1a
02-796 Warszawa
NIP: 522-100-50-33
 
 

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.