Architekt Pabianice EMIEM PROJECT Biuro Projektowe
 
"EMIEM PROJECT" Sp. z o.o.
ul. Dobra 32
95-054 Ksawerów
NIP: 731-204-60-27
 
 

Jesteś właścicielem tej firmy, chcesz dodać Twój numer telefonu, adres e-mail czy stronę internetową?? Kliknij  TUTAJ

Biuro (adres do korenspondencji):
Partyzancka 80/92 lok. 10
95-200 Pabianice
Nasze biuro istnieje od 2003 roku. Zajmujemy się kompleksową obsługą inwestycji. Wykonujemy: inwentaryzacje, projekty wielobranżowe: budowlane i wykonawcze, projekty wnętrz, profesjonalne wizualizacje komputerowe, analizy architektoniczne i urbanistyczne, uzgodnienia, odbiory, nadzory autorskie i inwestorskie, wycenę nieruchomości, obsługę kredytowania i dotacji oraz świadectwa energetyczne.
W naszym portfolio znajdują się liczne projekty budynków mieszkalnych jednorodzinnych oraz opracowania dla użyteczności publicznej, w szczególności dla służby zdrowia (publicznej i prywatnej): przychodnie, gabinety, przebudowy i remonty w budynkach szpitalnych, apteki, projekty sklepów i butików w galeriach handlowych, lokali gastronomicznych, remontów i prac budowlanych w szkołach, budynkach administracyjno-biurowych, itp..
Wśród naszych prac są również dokumentacje projektowe przygotowane dla obiektów zabytkowych (wpisanych do rejestru bądź ewidencji zabytków).
W procesie projektowania, niezależnie od rodzaju obiektu, kładziemy nacisk na rozwiązania optymalizacyjne i energooszczędne. Wskazujemy możliwości finansowania
ich realizacji. Zapraszamy na konsultacje przed rozpoczęciem inwestycji. Oferujemy pomoc już na etapie wyboru nieruchomości oraz uzyskania stosownych decyzji
i uzgodnień. Niezależnie od wielkości inwestycji będziemy nadzorować lub nawet prowadzić cały proces budowy. Pomożemy na etapie procedur odbiorowych.
Posiadamy Certyfikat Firma Godna Zaufania.
 
http://www.emiem.pl/

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.